Kurs Przygotowawczy z Matematyki do Studiów | Centrum Matematyki PG

Centrum Nauczania Matematyki I Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej
zaprasza na
Kurs Przygotowawczy z Matematyki do  Studiów 2021

W przypadku ograniczeń związanych z epidemią covid-19 tegoroczna edycja Kursu odbywać się będzie w trybie zdalnym na platformie enauczanie Politechniki Gdańskiej

Kurs adresowany jest głównie do studentów przyjętych na pierwszy rok studiów. Zapraszamy do udziału również uczniów szkół ponadpodstawowych chcących nieco wcześniej zapoznać się z wymaganiami uczelni w tym zakresie. Wcześniejsze rozpoczęcie powtórki z programu obowiązującego na maturze z matematyki umożliwi lepsze usystematyzowanie materiału. Kurs opracowano w oparciu o wymogi programowe poszczególnych Wydziałów Politechniki Gdańskiej. Systematyczna powtórka materiału zmniejszy również stres związany z adaptacją na pierwszym roku studiów. Zapisując się na kurs:

• poszerzysz i utrwalisz swoją wiedzę oraz
  • bez stresów i problemów rozpoczniesz naukę na studiach.

Celem kursu przygotowawczego w zakresie matematyki jest:

1. kompleksowe przygotowanie z matematyki studentów przyjętych na pierwszy rok studiów,
  2. podniesienie kompetencji studentów I roku wszystkich kierunków studiów w Politechnice Gdańskiej w zakresie matematyki - niezbędnej do kontynuowania studiów,
  3. pomoc w organizacji samodzielnej nauki,
  4. przygotowanie do studiowania na uczelniach technicznych,
  5. rozwinięcie umiejętności sprawnego liczenia i rozwiązywania zadań z matematyki,
  6. wyrównanie różnic programowych.

Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej.

Więcej szczegółów na stronie Kursu