Podsumowanie II edycji projektu #MathPics | Centrum Matematyki PG

Podsumowanie II edycji projektu #MathPics

#MathPics - II edycja
grafika - Michał Fludra

#MathPics to projekt Centrum Matematyki realizowany wspólnie z Wydawnictwem PG. Jest on skierowany do studentek i studentów Politechniki Gdańskiej. Celem projektu ma być pokazanie matematyki w otaczającym nas świecie oczami studentów.

Studenci nadsyłali swoje zdjęcia i grafiki, w tym generowane przez AI, poprzez uczelnianą platformę eNauczanie.

Blisko 80 studentek i studentów z różnych wydziałów PG zgłosiło swój udział w projekcie!

Wyboru najlepszych prac dokonywaliśmy w dwóch kategoriach - Fotografia, Grafika tradycyjna i Grafika AI.

Dnia 10 czerwca 2024 roku nadesłane prace studentów oceniło jury w składzie: Magdalena Musielak (przewodnicząca jury, Dyrektorka CM), Ireneusz Jelonek (specjalista grafik z Wydawnictwa PG), Anita Dąbrowicz-Tlałka (autorka projektu #MathPics), Michał Fludra (specjalista od multimediów w CM).

Oto najlepsze prace:

Kategoria "Fotografia"
I miejsce: "Geometryczne oświecenie" Natalia Witkowska, WEiA/WIMiO/WILiŚ, Energetyka
II miejsce: "πelektryk" Izabela Turowska, WEiA, Technologie Wodorowe i Elektromobilność

Kategoria "Grafika"
I miejsce: "Naturalna parabola" Dominik Kołek, WCh, Biotechnologia
II miejsce: "Politechniczna myszka miki" Franciszek Łuczkiewicz, WEiA, Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania

Kategoria "Grafika generowana przez AI"
I miejsce: "Pokaż ciąg fibonacciego poprawinie wykonany w niewyobrażalny dla człowieka sposób (dużo jaskrawych kolorów)" Szymon Glazik, WEiA, Technologie Wodorowe i Elektromobilność
II miejsce: "Bez tytułu" Bartosz Andrzejak, WEiA, Technologie Wodorowe i Elektromobilność

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane zdjęcia i grafiki oraz gratulujemy autorkom i autorom wyłonionych przez jury prac!

Już od października kolejna edycja projektu.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności na profilu Centrum Matematyki na FB: https://www.facebook.com/CentrumMatematykiPG