Eduroam i aplikacje mobilne PG | Centrum Matematyki PG

Eduroam i aplikacje mobilne PG

Eduroam

Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej dla pracowników oraz studentów jest bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego EDUROAM. Można również umożliwić korzystanie z tej sieci w czasie konferencji osobom spoza Uczelni. Informacje o konfiguracji na urządzeniach mobilnych można znaleźć na stronie

Eduroam (Wi-Fi) - Helpdesk PG - Pomoc PG

W przypadku problemów technicznych można uzyskać pomoc w Helpdesku:

Wsparcie techniczne | Politechnika Gdańska (pg.edu.pl)

Dzięki sieci Eduroam można swobodnie korzystać z bezprzewodowego internetu na urządzeniach mobilnych na terenie wielu polskich uczelni. Oznacza to przykładowo dostęp do platformy eNauczanie PG oraz innych systemów Uczelni w wielu miejscach w Polsce.

kalkulatorki

Aplikacje mobilne

Warto wykorzystywać na swoim telefonie czytnik QR kodów. Na przykład w niektórych budynkach godziny dostępności lub dane kontaktowe pracowników uczelni podane są właśnie w tym formacie. W poniższej zamieszczonych odnośnikach przekierowania do aplikacji zrobione są za pomocą kodów QR.

Platforma eNauczanie PG ma swoją wersję mobilną.

Aplikacja eNauczanie PG pozwala na dostęp do treści zapisanych w platformie eNauczanie Politechniki Gdańskiej z poziomu urządzenia mobilnego. Ułatwia korzystanie z systemu na smartfonie oraz pozwala na zapisywanie materiałów umieszczonych w kursach do wykorzystania również przy braku połączenia internetowego.

Zainstaluj i sprawdź eNauczanie PG na swoim urządzeniu mobilnym

Inna aplikacja - mPG - służy do udostępniania spersonalizowanych informacji związanych ze studiowaniem (lub pracą zawodową) na Politechnice Gdańskiej, czyli ma:

• funkcjonalności informacyjne: aktualności, lista pracowników, oferta dydaktyczna, samodzielnik pierwszaka, elektroniczny plan zajęć,
  • funkcjonalności kontaktowe: czat i wiadomości wewnętrzne z systemu Moja PG,
  • funkcjonalność dodatkową: nawigacja po kampusie PG, działająca również wewnątrz budynków.

Zainstaluj i sprawdź mPG na swoim urządzeniu mobilnym