Ogólnopolskie Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej | Centrum Matematyki PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-16

Ogólnopolskie Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej

Ogólnopolskie Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska zaprasza na Ogólnopolskie Dni Otwarte, które odbędą się w dniach: 21 marca – spotkania  stacjonarne (wybrane wydarzenia transmitowane  będą również na kanale YouTube) 22 marca – spotkania online (obowiązuje rejestracja)

Pierwszego dnia – 21 marca – zapraszamy uczniów i nauczycieli na kampus Politechniki Gdańskiej. Na dziedzińcu przed Gmachem Głównym powstanie Miasteczko PG, w którym wszystkie wydziały będą prezentowały swoją ofertę. Będzie to doskonała okazja, aby spotkać się z przedstawicielami m.in. Działu Kształcenia, Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, z pracownikami Centrum Nowoczesnej Edukacji i Centrum Matematyki. Tutaj będą czekali przedstawiciele Samorządu Studentów i Centrum Sportu Akademickiego.

Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA), gdzie swoją działalność zaprezentują studenci pasjonaci różnych aktywności. W ramach spotkań na wydziałach, zaplanowaliśmy dla uczniów i nauczycieli szereg propozycji takich jak wycieczki, wykłady, spotkania, warsztaty, pokazy laboratoryjne, a Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej przygotował politechniczną grę terenową.

Tego dnia zaplanowaliśmy także wydarzenia, które będziemy transmitować na kanale YouTube PG, pierwszym z nich będzie oficjalne wręczenie gratulacji najlepszym liceom i technikom województwa pomorskiego wg. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, a następnie zaprosimy na krótkie i inspirujące wykłady poprowadzone przez przedstawicieli każdego z wydziałów.

Drugiego dnia – 22 marca – zapraszamy do uczestnictwa w wirtualnych spotkaniach, warsztatach i webinarach, których celem jest przybliżenie oferty edukacyjnej poszczególnych wydziałów Politechniki Gdańskiej. Uczniowie będą mieli okazję zadać pytania dotyczące studiowania na interesujących kierunkach. Tego dnia zaplanowaliśmy również spotkania dla kandydatów z zagranicy przygotowując szereg wydarzeń w języku angielskim.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia znajduje się na stronie: https://wirtualna.pg.edu.pl/

377 wyświetleń