Centrum Matematyki na Ogólnopolskim Dniu Otwartym Politechniki Gdańskiej | Centrum Matematyki PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

Centrum Matematyki na Ogólnopolskim Dniu Otwartym Politechniki Gdańskiej

Dzien otwarty
Dnia 21 marca 2023 Politechnika Gdańska zaprosiła uczniów szkół średnich na Ogólnopolski Dzień Otwarty. Centrum Matematyki aktywnie uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Odpowiadaliśmy na pytania przyszłych kandydatów na studia dotyczące matematyki z jaką spotkają się na pierwszym roku studiów. Mówiliśmy nie tylko o wymaganiach ale i o przyjaznej atmosferze oraz wsparciu ze strony pracowników Centrum przy zgłębianiu tajników matematyki. 

Nasi przyszli studenci nie tylko oglądali podręczniki ale interesowali się również kursami i testami z matematyki na platformie eNauczanie PG oferowanymi przez Centrum Matematyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się roboty Photon EDU, które są wykorzystywane na zajęciach prowadzonych przez pracowników Centrum w ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools.

Bardzo zainteresował ich projekt #mathflash, który daje studentom nie tylko możliwość pokazania swojej kreatywności i mocnych stron (nie tylko z matematyki), ale i wzmocnienie poczucia wartości pracy związanej z merytoryczną pomocą innym.

Zobacz galerię i dołącz do grona studentów Politechniki Gdańskiej!

96 wyświetleń