Bałtycki Festiwal Nauki w Centrum Matematyki | Centrum Matematyki PG

Data dodania: 2023-05-30

Bałtycki Festiwal Nauki w Centrum Matematyki

BFN 2023
Czy fraktala można schrupać? Czy szybciej liczy się na japońskim liczydle czy kalkulatorze?
Na te i inne pytania mogli znaleźć odpowiedź uczestnicy kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Centrum Matematyki.

W piątek 26.05.2023 odbyły się warsztaty i wykłady dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Uczniowie przybyli ze szkół w Gdańsku, Gdyni, Grudziądzu, Bytoni, Malborku i Chełmnie.

Natomiast w sobotę 27.05.2023 odbył się już po raz jedenasty w ramach BFN Ogródek Matematyczny. W organizację i przeprowadzanie tego pikniku naukowego włączyli się jak zawsze pracownicy Centrum, studenci i uczniowie trójmiejskich liceów. Impreza skierowana była do najmłodszych dzieci, które rozwijały zdolności matematyczne bawiąc się między innymi  magnetycznymi rybkami, kolorowym sudoku, figlarnymi zapałkami czy arytmetycznym pociągiem.
Film i montaż: Michał Fludra

Zadowolone miny uczestników świadczyły o tym, że miło i efektywnie spędzili u nas czas :)