Głosuj na projekty Budżetu Obywatelskiego PG | Centrum Matematyki PG

Data dodania: 2023-11-29

Głosuj na projekty Budżetu Obywatelskiego PG

bo 2023
Trwa 8. edycja Budżetu Obywatelskiego PG. Złożone w pierwszym etapie projekty studenckie i pracownicze przeszły proces weryfikacji. 10 z nich zakwalifikowało się do udziału w głosowaniu. Rozpoczęło się ono 27 listopada. Swój głos oddać można do 11 grudnia za pomocą formularza na stronie BOPG.

W tym roku do wydania na realizacje projektów przeznaczono aż 600 tys. zł – 420 tys. zł na te wybrane przez pracowników oraz 180 tys. złotych na pomysły studenckie.

W pierwszym etapie, który trwał pomiędzy 23 października a 6 listopada, obie grupy mogły zgłaszać swoje propozycje na projekty do Budżetu Obywatelskiego PG. Następnie nadesłane pomysły przeszły proces weryfikacji. Do głosowania zakwalifikowano łącznie 10 projektów – 6 pracowniczych i 4 studenckie.

Projekty pracownicze:

• Stacje zbiórki małych elektroodpadów
  • Infokioski na Wydziale Chemicznym
  • Lifevac – pierwsza pomoc w zadławieniach
  • Rozwój przestrzeni co-workingowej w Bibliotece Politechniki Gdańskiej
  • Modernizacja Audytorium 167 GG w zakresie poprawy komfortu prowadzenia zajęć
  • Zielona przestrzeń w Bibliotece Politechniki Gdańskiej

Projekty studenckie:

• Strefa relaksu dla studentów – projekt WIMiO
  • Przestrzenie do wypoczynku dla studentów w Gmachu Głównym
  • Modernizacja siłowni w DS9
  • Stworzenie strefy odpoczynku na WEiA

Nadszedł czas na głosowanie. Etap ten potrwa od 27 listopada do 11 grudnia do godziny 23:59. Każdy członek społeczności akademickiej dysponuje jednym głosem, przy czym pracownicy mogą wybierać jedynie spośród projektów pracowniczych, a studenci – spośród propozycji studenckich.

Zagłosuj

Ostateczną listę projektów wybranych do realizacji poznamy 3 stycznia 2024 roku. Szczegółowe informacje nt. projektów i głosowania znaleźć można na stronie Budżetu Obywatelskiego PG.