I edycja projektu #MathPics zakończona! | Centrum Matematyki PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-02

I edycja projektu #MathPics zakończona!

#MathPics - I edycja

#MathPics to nowy projekt Centrum Matematyki realizowany wspólnie z Wydawnictwem PG. Jest on skierowany do studentek i studentów Politechniki Gdańskiej. Celem projektu ma być pokazanie matematyki w otaczającym nas świecie oczami studentów. Studenci nadsyłali swoje zdjęcia i grafiki poprzez uczelnianą platformę eNauczanie. Aż 107 studentek i studentów z różnych wydziałów PG zgłosiło swój udział w projekcie, z czego ostatecznie 51 osób zgodziło się na przystąpienie do oceny graficznej i merytorycznej!

Wyboru najlepszych prac dokonywaliśmy w dwóch kategoriach - Fotografia oraz Grafika (czyli zdjęcie z modyfikacjami graficznymi). W tej edycji projektu pojawiło się też wyróżnienie jednej pracy "za poczucie humoru".

Dnia 26 stycznia 2024 roku nadesłane prace studentów oceniło jury w składzie: Magdalena Musielak (przewodnicząca jury, Dyrektorka CM), Ireneusz Jelonek (specjalista grafik z Wydawnictwa PG), Anita Dąbrowicz-Tlałka (autorka projektu #MathPics), Michał Fludra (specjalista od multimediów w CM).

Oto najlepsze prace:

Kategoria "Fotografia"

  1. Niebo w Parku Oliwskim - Anastasiia Kniazhevska (WETI)
  2. Geometryczna metaloplastyka z drzewem - Agnieszka Łapa (WEiA)
  3. Drabina na nieskończony dach - Alicja Piltz (WCh)

Kategoria "Grafika"

  1. Geometryczne gofry dla Pitagorasa - Dominika Łapszys (WEiA)
  2. Pieski Fibonacciego - Patrycja Staniszewska (WCh)
  3. Kocia sinusoida - Wiktoria Giłka (WEiA)

Wyróżnienie za humor

     Chodnik dla inżyniera - skróć sobie drogę przez PG - Fryderyk Pawłowski (WCh)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane zdjęcia i grafiki oraz gratulujemy autorkom i autorom wyłonionych przez jury prac!

A już w marcu kolejna edycja projektu - tym razem otwieramy się na grafikę tworzoną i modyfikowaną przez AI.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności na profilu Centrum Matematyki na FB: https://www.facebook.com/CentrumMatematykiPG

242 wyświetleń