Aktualności | Centrum Matematyki PG

Nauczyciele z Centrum Matematyki nagrodzeni!

Święto Dydaktyki

Na Gali "ŚWIĘTO DYDAKTYKI" na Politechnice Gdańskiej zostali nagrodzeni nauczyciele z Centrum Matematyki.

Dorota Grott jest laureatką konkursu dla wybitnych nauczycieli akademickich PG i otrzymała nagrodę „eduSHARE"🥰, a Magdalena Łapińska została laureatką 4-tej edycji Konkursu Innowacji Dydaktycznych. 😍

Z zespołu pracowników Centrum Matematyki do nagrody „eduSHARE" został również nominowany Marcin Kujawski.

Konferencja DIAM 2024

diam 2024

Dnia 24.06.2024r. odbyła się Konferencja
Innowacje dydaktyczne w matematyce akademickiej
Didactic Innovations in Academic Mathematics (DIAM)

Organizatorem Konferencji jest Centrum Matematyki Politechniki Gdańskiej.

Pojawiały się same ważne i aktualne tematy dla tych, dla których jakość i metodyka nauczania matematyki na wyższych uczelniach jest ważna.

Podsumowanie II edycji projektu #MathPics

#MathPics - II edycja

#MathPics to projekt Centrum Matematyki realizowany wspólnie z Wydawnictwem PG. Jest on skierowany do studentek i studentów Politechniki Gdańskiej. Celem projektu ma być pokazanie matematyki w otaczającym nas świecie oczami studentów.

Studenci nadsyłali swoje zdjęcia i grafiki, w tym generowane przez AI, poprzez uczelnianą platformę eNauczanie.

Blisko 80 studentek i studentów z różnych wydziałów PG zgłosiło swój udział w projekcie!

Konferencja DIAM 2024

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji

Innowacje dydaktyczne w matematyce akademickiej
Didactic Innovations in Academic Mathematics (DIAM)

Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z dydaktyką matematyki na poziomie akademickim oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Chcemy stworzyć okazję do konsolidacji środowiska akademickiego zaangażowanego w edukację matematyczną oraz stworzyć możliwości rozwoju badań naukowych w tym zakresie.

DIAM 2024