Aktualności | Centrum Matematyki PG

Konferencja DIAM 2024

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji

Innowacje dydaktyczne w matematyce akademickiej
Didactic Innovations in Academic Mathematics (DIAM)

Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z dydaktyką matematyki na poziomie akademickim oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Chcemy stworzyć okazję do konsolidacji środowiska akademickiego zaangażowanego w edukację matematyczną oraz stworzyć możliwości rozwoju badań naukowych w tym zakresie.

DIAM 2024

Konkurs "Od szkolniaka do żaka" - 10. edycja

20 listopada 2023 r. rozpocznie się 10. edycja Konkursu "Od szkolniaka do żaka". Konkursu kierowanego do uczniów klas V - VIII szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie matematyką. W trakcie konkursu uczestnicy mają szansę zmierzyć się z zadaniami z trzech kolejnych etapów, na dwóch stopniach trudności.

Więcej informacji, oraz zapisy dostępne są na stronie Konkursu

osdz

Oprogramowanie i multimedia - Centrum Matematyki lubi to!

OiM

Jednym z zespołów zajmujących się innowacjami w edukacji matematycznej w Centrum Matematyki PG jest Zespołu ds. multimediów i oprogramowania.

Liderem pięcioosobowego Zespołu jest dr Magdalena Musielak - Dyrektorka Centrum Matematyki. Zespół zajmuje się wykorzystaniem m.in. oprogramowania MATLAB oraz GeoGebra do prowadzenia zajęć oraz tworzeniem zasobów multimedialnych do prowadzenia zajęć oraz udostępnianych zdalnie, w tym w eTestach na platformie eNauczanie PG.